Jak vyléčit výhřez bez operace?

Jak vyléčit výhřez bez operace? pro, 7 2023

Pochopení výhřezu

Výhřez je jedním ze zdravotních problémů, který přináší mnoho starostí a trápení. Obecně se jedná o stav, kdy se část těla vyklube z místa, kde by měla být. Může to být ve vašem těle nebo záleží na tom, kde se nacházíte ve svém životě, který tento výhřez vyvolal. Je důležité rozumět, že výhřezy jsou bolestivé a nepříjemné, ale ne vždy vyžadují chirurgický zákrok. A právě o tom to celé je.

Typy výhřezů

Výhřezy mohou být různé. Mohou to být obyčejné kýly nebo třeba výhřezy meziobratlových plotének. Kýla je druh výhřezu, který se vyskytuje v břišní stěně. Meziobratlový výhřez je stav, kdy meziobratlový disk, jakýsi polštářek mezi obratli, vyklouzne z místa a tlačí na nervy. Každý z těchto výhřezů má své vlastní příznaky a léčbu. Ale než se do toho pustíme, pojďme se na to podívat podrobněji.

Příčiny výhřezů

Protože jsem bloggerka a ne doktorka, dělám vše, co je v mých silách, abych předkládala informace, které jsou přesné a spolehlivé, ale zároveň dostatečně jednoduché na pochopení. Výhřezy jsou způsobeny mnoha různými faktory. Mohou to být genetické faktory, stáří, nadváha, těhotenství, zatěžování těla v určitých situacích nebo jakékoli jiné stavy, které zvyšují tlak v dutinách těla. Je důležité si uvědomit, že to, co nazýváme příčinou výhřezu, je vlastně kombinace mnoha různých faktorů.

Jak rozpoznat výhřez

Úprimně řečeno, někdy je to opravdu těžké. Ale vždy existují určité náznaky, které by nás měly upozornit. Bolest je jedním z nejčastějších příznaků výhřezu. Ta bolest může být mírná nebo silná, ale vždy je jí třeba věnovat pozornost. Kromě toho můžete mít pocit tlaku nebo napětí v dané oblasti. Pokud si všimnete nějakého výběžku nebo otoku, měli byste také vyhledat lékařskou pomoc. A samozřejmě, jakékoli změny v trávení nebo močení mohou naznačovat problém s výhřezem.

Cvičení jako léčba výhřezu

Pokud jste četli můj blog už nějaký čas, pravděpodobně víte, jak moc miluju cvičení. A právě cvičení může být jednou z cest, jak se vypořádat s výhřezem. Samozřejmě, těch cvičení existuje celá řada a je velmi důležité vybrat to správné. Musíme dbát na to, aby byla cvičení prováděna správným způsobem a nijak zbytečně nezatěžovala již tak poškozenou oblast. Některá dobrá cvičení pro léčbu výhřezu jsou naštěstí k dispozici a mohou vám pocitově a i fakticky pomoci.

Jógové pozice proti výhřezu

Znáte mou lásku k jógě? Už jste slyšeli o jejích blahodárných účincích na tělo a duši? No, jak se ukazuje, jóga může být velmi užitečná i při léčbě výhřezu. Existují určité pozice, které pomáhají zmírnit bolest způsobenou výhřezem a také pomáhají zpomalit jeho progresi. Jsou to pozice jako "Kůň", "Strom" nebo "Kobylka", které cílí na posilování břišních svalů a zlepšují držení těla.

Strava a výhřez

Výhřez může být také ovlivněn tím, co jíte. Některé potraviny mohou zvyšovat tlak v břišní dutině a tím zhoršovat stav výhřezu. Proto je důležité mít vyváženou stravu bohatou na vlákninu, která pomáhá udržovat pravidelné stolice a snižuje tlak v břišní oblasti. Navíc je nutné udržovat hydrataci těla pitím dostatečného množství vody.

Přirozené léky na výhřez

O přírodních léčebných metodách jsem psala již mnohokrát a pořád to opakuji - příroda je nejlepší lékař. Při léčbě výhřezu vám mohou pomoci byliny jako je aloe vera, konopí nebo kurkuma. A také existují bylinné čaje a tinctury, které mají protizánětlivé účinky a mohou pomoci zmírnit bolest.

Rozhodnutí o operaci

Je pravda, že některé výhřezy vyžadují operaci. Ale pomineme-li opravdu závažné případy, většina výhřezů může být léčena konzervativními metodami. Chci tím říct, že byste měli udělat vše, co je v vašich silách, abyste se vyhnuli chirurgickému zákroku. Nejenže je to náročné rozhodnutí, ale operace s sebou přináší i rizika a komplikace. Takže ještě jednou - pokud je to možné, vyhněte se operaci.

Koneckonců mám takový pocit, že všichni máme ve svém těle určité výhřezy. Někteří z nás s tím mohou žít bez jakékoliv bolesti nebo nepohodlí. Ale pro některé může být výhřez opravdu velký problém. Pokud patříte do druhé skupiny, vězte, že nejste sami. A věřte, že existují způsoby, jak se s tím vyrovnat. Buďte trpěliví, nevzdávejte se a především - naslouchejte svému tělu. Protože, jak jsem už mnohokrát řekla - tělo je ten nejchytřejší doktor, kterého znáte.

© 2024. Všechna práva vyhrazena.