Havajská masáž Lomi Lomi: Jaké jsou její kontraindikace

Havajská masáž Lomi Lomi: Jaké jsou její kontraindikace lis, 18 2023

Úvod do světa Havajské masáže Lomi Lomi

Je úžasné, jak hlboko jsme ako spoločnosť zapadli do hektickej kultúry nepretržitého pohybu a neustáleho stupeňovania. Ja, Lukáš, som si všimol, že v mnohých životných situáciách sme tak zaneprázdnení, že si nevieme nájsť čas na oddych, nikdy som si nevieme nájsť čas na relaxáciu. Ale niekedy je potrebné sa zastaviť a prestať robiť všetko, čo sme doposiaľ robili. Niekedy je potrebné uznať, že naše telá a naše mysle potrebujú pauzu. A jednou z možností, ako to dosiahnuť, je havajská masáž Lomi Lomi.

Krátká historie Havajské masáže Lomi Lomi

Masáž Lomi Lomi má dlouhou a vzrušující historii, která sa začala u havajských domorodců pred stovkami let. Tato masáž bola považována za svatou a bývala vykonávána kňazmi v havajských chrámoch ako ceremoniál rituál na uzdravenie. Lomi Lomi znamená v havajském jazyce "tlačit" nebo "třít", v překladu "rozmasírovat". Tradice se ale tolik nezabývala technikou, jako spíše duchovna síla a láska, ktorými byl masér naplněný.

Jaká je povaha Havajské masáže Lomi Lomi

Pri havajské masáži Lomi Lomi se používá plnohodnotných pohybov s cílom uvolnit svaly a tkanivá, zvýšit prúd krvi a lymfy a obnovit energetické polarity těla. Terapie se často provádí v príjemné atmosféře, v tichu nebo za zvuku havajské hudby, a doprovází se vůní havajských esenciálních olejů. A právě v tomto momentu, kdy se nacházíte v hodinách masáže Lomi Lomi, může mít docela silný dopad na váš celkový zdravotní stav.

Účinky Havajské masáže Lomi Lomi na tělo a mysl

Není tajemství, že masáže jsou skvělým nástrojem pro relaxaci a uvolnění svalů. Ale Lomi Lomi je něco úplně jiného. Tato masáž skutečně proniká na místa, která málokterá jiná masáž dosáhne. Pomáhá uvolnit napětí, zlepšuje krevní oběh, zlepšuje trávení a posiluje imunitní systém. Ale ještě důležitější je to, že pomáhá uvolnit blokovanou energii v těle a navrátit tělo do stavu rovnováhy a harmonie.

Technika a průběh Havajské masáže Lomi Lomi

Practici masáže Lomi Lomi nekonečne ocení její komplexnost a můžou pozorovat, jak je každý krok masáže vstřebáný a harmonizuje se se systémem těla. Počátek masáže je zpravidla jemný a uklidňující, aby se člověk mohl plně věnovat procesu uvolňování. Postupně se tempo zvyšuje a intenzita pohybů maséra roste. Technika masáže zahrňuje rotační a vlnovité pohyby rukou a prstů, stejně jako tlakové body a hluboké otřesy, aby se dosáhlo hlubokého uvolnění svalů.

Kontraindikace Havajské masáže Lomi Lomi

Stejně jako každý jiný typ masáže, i Lomi Lomi má určité kontraindikace, které by měly být vzaty v úvahu. Nevhodná je pro lidi trpící některými chronickými nemocemi, jako jsou srdeční onemocnění nebo vysoký krevní tlak. Také by se neměla provádět u lidí, kteří měli nedávno operace, stále hojící se rány nebo křečové žíly. Těhotné ženy by měly rovněž po konzultaci s lékařem nadměrně využívat Lomi Lomi. A konečně, akutní infekční choroby a horečnaté stavy jsou rovněž kontraindikací pro tuto masáž.

Příprava na Havajskou masáž Lomi Lomi

Příprava na masáž Lomi Lomi není složitá, ale je několik věcí, které byste měli mít na paměti. Jakýkoli nápoj s kofeinem může způsobit zvýšenou citlivost na dotek, takže byste měli omezit svůj příjem kávy před masáží. Je také důležité jíst lehké jídlo před masáží, abyste se vyhnuli nepohodlí během sezení. Kromě toho je dobré přijít o něco dříve, abyste měli čas se uklidnit a připravit se na masáž.

Moje zkušenost s Havajskou masáží Lomi Lomi

Osobně jsem měl tu čest zažít havajskou masáž Lomi Lomi během své dovolené na Havaji a musím říct, že to byl jedinečný zážitek. Cítil jsem, jak se napětí z mého těla uvolňovalo a jak se můj stres zmenšoval. Havajská masáž Lomi Lomi je něco, co doporučuji každému, kdo hledá způsoby, jak se zbavit stresu a zlepšit své zdraví. Ačkoli je třeba mít na paměti, že stejně jako u jakékoli masáže, také u masáže Lomi Lomi mohou být některé kontraindikace.

Závěr

Není pochyb o tom, že starodávná metoda havajské masáže Lomi Lomi vytvořila po tisíciletích vývoje účinný a hodnotný nástroj pro zlepšení zdraví a pohody. Bez ohledu na to, jestli si chcete přivodit relaxaci, vylepšit svoje zdraví, nebo jen tak pro radost, havajská masáž Lomi Lomi je pro všechny. Ale nezapomeňte se poradit s odborníkem, pokud máte nějaké zdravotní problémy, které by mohly být kontraindikací. No a samozřejmě, masáže by neměly nahradit řádnou lékařskou péči.

© 2024. Všechna práva vyhrazena.