Co si vzít s sebou na lymfodrenáž: Důležité tipy a rady

Co si vzít s sebou na lymfodrenáž: Důležité tipy a rady pro, 21 2023

Příprava na lymfodrenáž – základní přehled

Víte, že pocit uvolnění a lehkosti nemusí být jen pocity, které zažíváte po náročném dni na gauči s čokoládou v ruce? Ano, mám na mysli lymfodrenáž, tu skvělou proceduru, která pomáhá vašemu tělu zbavit se toxinů a zároveň posiluje imunitní systém. Ale než se ponoříme do té neskutečné pohody, musíme se na ni řádně připravit. Znáte to přísloví "dobrá příprava je polovina úspěchu"? Nuže, v případě lymfodrenáže to platí dvojnásob! Myslím, že bych vám měla prozradit něco z vlastní zkušenosti. Když jsem šla na svou první lymfodrenáž, byla jsem tak nadšená, že jsem sebou vzala vše moźné. No a nemusím asi říkat, že polovinu věcí jsem ani nevyužila. Takže se pojďme společně podívat na to, co skutečně s sebou na lymfodrenáž potřebujete.

Co obléknout – oblečení pro komfort

Oblečte se, jako byste měli jít na první rande s jógou. Nechci tím říct, že byste si měli vzít nejpřiléhavější legíny, které najdete, ale rozhodně volte pohodlné oblečení, které vám umožní se pořádně uvolnit. Klíčové je, aby vaše tělo dýchalo a nic vás netlačilo. Vždyť vyrazit na lymfodrenáž v úzkých džínách a se stahovacím prádlem by bylo jako jít na pláž v zimním kabátě, no ne? A jestli vás zajímá, co jsem měla na sobě já, když jsem poprvé kráčela do salonu, nechám to na vaší fantazii. Jen vám prozradím, že jsem si uvědomila význam slova "pohodlí" až tam někde u půlky procedury, když mi terapeutka zlehka naznačila, že bych příště mohla zvolit volnější styl.

Zdravotní stav a lymfodrenáž

Pokud vás trápí nějaké zdravotní neduhy, než vyrazíte za tím úžasným pocitem ulevění a „očištění“, měli byste se zamyslet nad tím, zda je lymfodrenáž pro vás vhodná. Ono to sice může znít jako něco z kategorie „bezpracná slast“, ale nenechte se mýlit. Lymfodrenáž je přeci jen léčebná metoda, která může mít vliv na různé zdravotní stavy. Z osobní zkušenosti doporučuji přijít na lymfodrenáž odpočatá a v duševní rovnováze. Na jednu ze svých sezení jsem šla po šíleně náročném dni a nebudu vám lhát, prvních pár minut mi hlava lítala tak jako moje kočka, když zaslechne otvíračku na konzervy. Ale pak to přišlo. Relax začal a já se pomalu vznesla někam do bezpečného přístavu klidu a míru.

Hydratace – základní kámen úspěchu

Napijte se, ale s mírou. Proč? Protože váš lymfatický systém to začne po masáži opravdu žhavě milovat. Je to jako když pošlete květině lásku v podobě vody – bez ní to prostě nepůjde. Hydratace před lymfodrenáží je klíčová, pomůže vám to usnadnit proces detoxikace. A nejen to, bude vám to hodně příjemné i po celém zákroku. Můj manžel Radim vždy říká, že bych měla pít víc vody a méně kávy. Asi má pravdu, protože voda je opravdu ten nejlepší parťák pro vaše tělo. Ale nezapomeňte, že pít byste měli přiměřeně. Není nic horšího než být uprostřed lymfodrenáže a najednou cítit nesnesitelné volání přírody.

Doplňky stravy a vaše lymfatická masáž

Pokud jste jako já a máte skříň plnou všemožných doplňků stravy, vitamínů a minerálů, tak zpozorněte. Některé doplňky mohou lymfodrenáži překvapivě pomoci, jiné mohou proces spíše ztěžovat. Je tedy dobré si předem prostudovat, co jste za poslední dny užívali a případně se poradit s terapeutem. I já jsem si kdyžsi myslela, že větší dávka vitamínu C před procedures jistě nezaškodí. No a pak jsem se dočetla, že je třeba dát pozor na to, co všechno svému tělu dodávám. Takže nedělejte stejnou chybu, nechte si raději sestavit doporučení přímo od odborníka. Abyste se pak, stejně jako já, nepotkali s malými překvapeními v podobě neočekávané reakce vašeho těla.

Výběr vhodného salonu – atmosféra a profesionalita

Atmosféra salonu, ve kterém si lymfodrenáž dopřejete, hraje velkou roli. Nemůže to být jen obyčejná místnost s podprůměrnou lehátkem, to bych si raději zůstala doma a nechala si pořádně promnout záda láskou mého života, který by se snažil o olympijský rekord v otáčkách na minutu. Nezapomínejte na prvotřídní služby a přístup personálu. Já jsem jednou zažila salon, kde recepční vypadala, jako by právě nasadila mimiku 'patří tady nutně veškerý úsměv do trezoru?'. Ale to jsem nenechala zkazit dojem. A právě proto je důležité najít místo, kde se od prvního momentu cítíte vítáni a pohodlně.

Závěrečné myšlenky a tipy

Podívejme se pravdě do očí – lymfodrenáž je úžasný způsob, jak podpořit své zdraví a přitom si užít trochu toho "wellness" pocitu. A jestli jste dočetli až sem, jsem si jistá, že už víte, jak se na ni perfektně připravit. Připomínám, že se nemusíte batohem nacpat jako na týdenní výlet, vezměte si pohodlí v oblečení, uvědomte si svůj zdravotní stav, dostatečně hydratujte a promluvte si s terapeutem o jakýchkoli doplňcích, které užíváte. A nakonec, výběr správného salonu je jako vybírání správného avokáda - chce to cit. Když najdete to správné místo, kde cítíte, že vaše potřeby jsou pochopeny a kde se můžete opravdu uvolnit, máte vyhráno. Tak doufám, že moje rady a zkušenosti vám pomohou a že si svou lymfodrenáž naplno užijete. A pamatujte, někdy je méně více, tak s sebou netáhněte zbytečnosti. A pokud zrovna nemáte nejlepší den, nebojte se ho terapeutovi svěřit - oni tu jsou právě proto, aby se postarali nejen o vaše tělo, ale i o vaši duši. No a já? Budu se na vás těšit u dalšího článku - na shledanou v mém blogovém vesmíru!

© 2024. Všechna práva vyhrazena.